2024. 04. 26., Péntek
Ervin névnapja

ENSZ: Magyarországon nőtt a leginkább a gyermekszegénység

ENSZ: Magyarországon nőtt a leginkább a gyermekszegénység
2014-10-31
A világ legnevesebb gyermeksegélyezési szervezete, az ENSZ-hez tartozó UNICEF nyilvánosságra hozott tanulmányáról Lux Ágnes, az alapvető jogok biztosa hivatalának (AJBH) gyermekjogi projektvezetője beszélt ma az ATV Start című műsorban Ignáth Márkkal.
 
Cikk: Molnár F. Árpád

A műsorban elhangzott, hogy az UNICEF megállapította, hogy a vizsgált, 41 legfejlettebbnek nevezett ország közül 2010 és 2012 között (tehát Orbán Viktor kormányzásától kezdve) Magyarországon nőtt a legnagyobb arányban a gyermekszegénység. A jelentés szerint Magyarország azért végzett az utolsó helyen, mert a GDP-hez viszonyítva Magyarország költött a legkevesebbet erre a területre. Azaz - amiképpen az orbáni Alaptörvény is deklarálja, hogy mostantól az államnak inkább adózni kell, de az államnak a lakosság jelentős részéről most már nem kell gondoskodnia - az Orbán-kormány volt a gyermekek védelme téren is a legantiszociálisabb.
 
Az ENSZ tanulmányából az is kiderül, hogy a 2008-2010 közötti időszakban (tehát az MSZP-kormányzás idején) lényegesen jobbak voltak a mutatók, mint Orbán alatt. Annak ellenére, hogy akkor tombolt a világgazdasági válság.

Az ENSZ (Egyesült Nemzetek Szervezete) a világ országainak zömét magában foglalja. Az UNICEF-et az ENSZ hozta létre és az nem más, mint az Egyesült Nemzetek Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapja (United Nations International Children's Emergency Fund).

A GDP (ejtsd: dzsídípí) minden nemzetnél a bruttó hazai terméket jelenti. Ezen keresztül mérhető, hogy az egy főre jutó GDP arányában mire, milyen arányban költ az adott ország vagy kormány. Ez tehát egy fő mutató, amit összevetve a gyermekellátás kapcsán is kiderül, hogy Magyarország ebben sem jobban, hanem a legrosszabbul teljesített.
 
 
Végezetül némi emlékeztető:
Mint azt egy EBESZ-es az ATV-ben korábban elmondta, 2010 óta - tehát amióta Orbán Viktor mintegy teljhatalomhoz jutott - 800 törvényt hoztak Magyarországon a diktatúra kiépítése irányába. Egyébként ehhez hasonló mennyiségű diktatúratörvénykezés Magyarországon utoljára a II. Világháborút követő sztálini terror felépítése idején történhetett. Továbbá Orbán Viktor alatt Magyarország lett az Európai Unió 28 tagállamának számos fő tekintetben legutolsója, így demokrácia szempontjából is a legeslegutolsóvá, a sereghajtóvá, Európa szégyenpéldájává vált. Egyúttal Magyarország az egyetlen, amely az EU összes tagállama közül az elnöki diktatúrák mindent szétrohasztó bűnöző maffiarendszerére hasonlít. A nemzetközi felmérésekben pedig a magyar fiatalság a sereghajtók közé tartozik az intelligencia vagy pl. a problémamegoldó képességek terén. A Világgazdasági Fórum versenyképesség listájában, a kormányzati politika átláthatósága kategóriában Magyarországot a 148 országból a 132. helyre sorolták. Orbán alatt tovább gazdagodtak a gazdagok és tovább szegényedtek a szegények. Más felmérések pedig kimondták pl. azt, hogy az EU összes tagállama közül a magyaroknak számít a legkevésbé a demokrácia, a piacgazdaság, a szabadság, a bizalom, a tolerancia, az önrendelkezés, a nyitottság. A nagyjából a fejlett világ országait tömörítő OECD 2012-es adatai szerint pedig a 34 tagállamból csak háromban dolgoznak többet az emberek, mint Magyarországon.


A kapcsolódó irodalomból:
 

Titkolt tények: Trianon

Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...

Csillag Ösvény Jósda